top of page

İade Politikası

İade Şartları

İade işlemi öncesinde dikkat etmeniz gereken konular aşağıda sıralanmıştır:

Ürünü iade etmeden önce orijinal ambalajı ile ya da orijinal ambalaja eş değer gelecek bir paketleme sistemi ile geri göndermiş olmanız koşulu aranmaktadır. İade edeceğiniz ürünün hasara uğramasını önleyecek şekilde (çizik, kırık vb durumların yaşanmaması için) yapmış olduğunuz paketleme ile kargoya teslim etme yükümlülüğünüz bulunmaktadır.

Standart ürün siparişlerinde iade süreci:

Teslim tarihinden itibaren cayma hakkı olan 14 (on dört) gün içinde bir gerekçe göstermeden siparişinize ait ürünü/ürünleri iade edebilirsiniz. İade talebinizi gönderim öncesinde yasal süreyi geçirmeden iade nedeninizi detaylı açıklayan şekilde form doldurarak da iletebilirsiniz. Ürünlerin teslim edildiği tarihten itibaren 14 günlük cayma hakkı süresi de bittikten sonra standart ürün satışlarında keyfi iade yapılamamaktadır.

 

Özelliği, malzemesi, ölçüsü, rengi değiştirilen ürünlerde ya da projelendirilen siparişlerde iade koşulları:

Bu tip ürünlerde cayma hakkı kullanılamamaktadır. Cayma hakkı bulunmayan özel sipariş statüsüne giren ürün ve ürünleri iade olarak kabul etmek tamamıyla Kızılhan Mobilya’ya ait olan bir karar olup, müşterilerimizin iade talebini geri çevirmemek adına satın almış olduğu ürün/ürünlerin fiyatı üzerinden özelleştirilmiş ürünlerde %30 özelleştirme/sevk/montaj gibi bedeller düşülerek iade alma hakkına sahiptir.

 

Özel siparişlerin iade talebi de teslim tarihinden sonraki 14 gün için geçerlidir. İade talebinde tarafımızca sevk edilen ürünler, kendi teslimat ekibimizce iade alınmaktadır. Ancak siparişiniz farklı bir nakliye şirketi ya da kargo ile teslim edildiyse, tarafınıza bildirilen kurumlara belirtilen tarih ve saat aralığı içerisinde sipariş sahibi (müşterimiz) tarafından iadesi yapılmalıdır. Ürünün tarafımızca alınmadığı işlemlerde, siparişinize ait mobilyaların demonte hale getirilmesi ve paketlenmesi sipariş sahibine (müşterimize) aittir.

 

Teslimat türü kargo veya lojistik şirketi olan ürünlerin teslimi nakliye ile yapılmış olsa bile, iadesi belirtilen adrese müşterimiz tarafından yapılmalıdır.

 

Hasar, eksik parça, hatalı ürün hakkında bildirimde bulunmak için izlenmesi gereken adımlar; 

Ürününüzün teslimatı yapıldıktan sonra 14 gün içerisinde tarafımıza hasar, eksik parça, hatalı ürün vb. gibi durumlar için bildirimde bulunmanız halinde, adınıza gerekli işlemler başlatılacak olup, en geç 25 iş günü içerisinde bildiriminiz tarafımızca çözüme kavuşturulacaktır. 

 

Eksik parça, hatalı gönderim, kargoda ya da depoda unutulan ürünlerle ilgili durumlarda, parça yeniden üretime girebilir ya da hazır ürün/parça mevcutsa tarafınıza hızlıca teslim edilir. 

 

Kusurlu ve/veya hasarlı ürünler için teknik ekibimiz ürün incelemesi yaparak en doğru işlem sıralaması neyse o yönergeleri izleyip çözüm sürecini başlatmaktadır. 

 

Yaşanan sorunlar, döşeme, aksesuar (kulp vb) modül kapakları, masa yan ve üst kısımları, ürün ayak parçası, kurulum malzemeleri gibi alanlarla ilgiliyse sevkiyat birimimiz taleplerinizi hızlıca karşılayarak gereken malzemeyi adresinize yönlendirecektir. 

 

Teslimatı tarafımızca yapılan ürünlerde tamir işlemi gerektiğinde ekibimiz öncesinde tarafınıza haber vermek koşulu ile adresinize gelerek sorunu yerinde çözmektedir. Çözüm için çok daha kapsamlı ve detaylı bir çalışma gerekirse kendi ekibimiz ilgili ürünü/ürünleri evinizden alarak, gerekli bakım tadilat ya da yenileme işlemlerini tamamladıktan sonra tekrar adresinize teslim eder.

 

Gönderim türü farklı nakliye şirketi, lojistik şirketi veya kargo olan ürünlerde tamir işlemi gerektiğinde ise, tarafınıza bildirilecek olan adrese ürünü göndermeniz gerekmektedir. Ancak tadilatı veya değişimi parça gönderim yöntemi ile sağlanacak işlemlerde herhangi bir gönderim yapmanıza gerek yoktur. Bu durumda ilgili parça adresinize bizim tarafımızdan kargolanacaktır.

 

Teslimat sonrasında tüm geri bildirimlerinizi bilgi@kizilhanmobilya.com mail adresi üzerinden veya

0 532 052 4707 nolu WhatAapp satış sonrası destek hattımızdan oluşturabilirsiniz. 

bottom of page